#10 Gdańsk cz.2

W moim życiu nad Polskim morzem byłam kilka razy. Niewiele, może trzy. W Pobierowie i Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Świnoujściu , a teraz w jednym z miast Trójmiasta. Każde z tych miejsc miało swój urok. Jednak ta wycieczka była nieco inna, bo do Gdańska wybraliśmy się zimową porą. Na plaży Brzeżno nie było wielu ludzi. Może z powodu opadów śniegu? Dla mnie właśnie spacer brzegiem morza czy nawet po prostu chwila spędzona nad brzegiem, szum morza były bardzo relaksujące. Jest to dużo bardziej przyjemne, niż tłum ludzi podczas wakacji, aczkolwiek chyba jednak wolałabym pół dnia leżeć na leżaku i się opalać . Cóż, każda pora roku ma swój  urok, prawda?Świat jest piękny. Sama Polska, tak duża i warta zwiedzenia wszelkich zakątków. Europa, nasi sąsiedzi Czechy i piękna świąteczna Praga. Holandia i urokliwe Amsterdamskie kanały. Hiszpania, w której jeszcze nigdy nie byłam, ale podejrzewam, że święta tam byłyby przyjemne ze względu na to, że w Barcelonie w tym momencie jest 15 stopni (a przynajmniej tak mówi wujek Google). Europa jest tak duża, a gdzie jeszcze Azja czy Ameryka? Australia, Afryka? Nie starczy mi życia i pieniędzy aby zobaczyć wszystko, ale moim marzeniem jest, aby zwiedzić każdy kontynent chociaż raz. Może jeszcze będzie mi to dane :) Wolicie morze czy góry? Ja jestem gdzieś pomiędzy. Kocham nasz kraj za to, że ma i jedno i drugie. Chociaż jedno oddalone od drugiego jest setkami kilometrów. W Holandii do morza mamy jedyne 100 kilometrów. Natomiast gór jako takich tam nie ma, ponieważ ten kraj generalnie leży poniżej poziomu morza. Pod granicą Niemiecko-Belgijską, można podziwiać już nieco górzyste tereny, jednak w porównaniu z Polską, czy innymi krajami, można by nazwać to pagórkami :) I nie chcę przez to powiedzieć, że Holandia jest brzydka, ma inne urokliwe krajobrazy. Są również inne wyjątkowo piękne kraje, gdzie góry i morze znajdują się powiedzmy razem. Tak jak np. Południowa Francja , gdzie również miałam okazję być. Bardzo mi się tam podobało.  <3
Pozdrawiam Was cieplutko, K. 

Komentarze

 1. Ja zdecydowanie wolę morze, ale gorące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, czy znajdzie się ktoś kto woli góry wśród czytelników :)

   Pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny :))

   Usuń
 2. Morze... tylko morze. Uwielbiam piasek pod stopami i szum fal :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo tak, przyjemny wypoczynek gwarantowany <3
   Aczkolwiek w górach też jest pięknie :)

   Pozdrawiam :))

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia :) Bardzo lubię polskie morze oraz nadmorskie miasta, zwłaszcza Gdańsk, ale dawno tam nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za pochwałę zdjęć :) Gdańsk rzeczywiście jest bardzo fajnym miastem, a mnie też dawno nie było nad polskim morzem.

   Pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny :))

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia! Kocham Gdańsk❤

  https://artidotum.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja lubię i morze, i góry, i jeszcze inne rejony naszego kraju. Masz piękne marzenia, a one po to są, aby je spełniać! I są po to, aby życie było piękniejsze i pełniejsze!
  Pozdrawiam najserdeczniej:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czyli dokładnie jak ja! Lubię góry, lubię morze, ale jeszcze nie było mnie na mazurach! A podejrzewam, że i tam by mi się spodobało.

   Mam nadzieję, że te marzenia się spełnia. Mam jeszcze trochę czasu, a przynajmniej mam taką nadzieję, bo przecież nic nie jest nam dane raz na zawsze :)

   Dziekuje za odwiedziny i Pozdrawiam serdecznie! :))

   Usuń
 6. Jeśli miałabym wybierać pomiędzy górami a morzem wybrałabym góry, jakoś mocniej bije mi na ich myśl serce. Nad morzem byłam raz, niezbyt miło wspominam tam pobyt ale nie wykluczam, że kiedyś jeszcze raz dam mu szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja w ogóle lubię świat, ale morza brak mi częściej niż gór ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nad morzem jeszcze nie byłam, kiedyś pojadę:) Sercem bardziej jestem w górach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno warto się wybrać. Choćby raz w życiu dla samych wrażeń :)

   Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :))

   Usuń
 9. Nad morzem byłam raz w życiu, za daleko niestety bo jestem z południa Polski. Kocham góry i co roku jeżdze tam z rodziną na kilka dni by naładować baterie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Cię, ja z Dolnego Śląska też nie mam blisko, dlatego tak rzadko bywam nad polskim morzem. Za to wychowałam się w otoczeniu gór. W Holandii aby naladowac baterie chodzę po prostu do lasu :)

   Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :))

   Usuń
 10. ależ zazdroszczę! moim marzeniem jest wybrać się nad polskie morze jesienią lub zimą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie inny klimat. Fajne doświadczenie:)
   Pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny :))

   Usuń
 11. Przepiękne zdjęcia :) Ja jestem #teamgóry, pewnie dlatego, że mam w nie o wiele bliżej, nad polskim morzem jeszcze nie byłam, ale chociaż raz chciałabym być :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jeszcze pojedziesz. Na wszystko jest czas, jesteśmy jeszcze młode :D

   Pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny :))

   Usuń
 12. Nie jestem fanką morza, za to góry uwielbiam. Jednak idealnie byłoby być w miejscu, gdzie morze o góry są razem, gdyż mój syn jest zachwycony morzem 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za każdy pozostawiony komentarz dziękuje . ♥
Odpowiadam na Wasze komentarze . ♥
Z chęcią zaglądam na Wasze blogi . ♥
Nie toleruję SPAMU!
Pozdrawiam ciepło , Kasia . ♥

Zajrzyj na FB!

Instagram